🔥Doprava ZDARMA od 999🔥Ke každému nákupu rozdáváme hodnotné dárky🔥Sleva na první nákup 15% po registraci🔥Slevové akce se nedají kombinovat🔥

Blog

SUPER Coco Urychlení Opálení
SUPER Coco Urychlení Opálení

SUPER Coco přináší nemastné textury a inovativní přísady pro urychlené opálení

 

Těsně před létem jsme uvedli na trh novou kolekci SUPER Coco, která přináší skutečnou malou revoluci, pokud jde o zrychlené opalování. Obsahuje tři klíčové produkty pro dosažení co nejlepší péče, hydratace a osvěžení s doprovodným krásným opálením. Nové jsou i textury. Zcela nemastný finiš na pleti bez mastných stop, ale i lesk shimmeru obohatí nadcházející sezónu.

Krémové potěšení se třpytkami

SUPER Coco sorbet pro urychlené opálení je unikátní produkt, který kombinuje hydrataci a stimulaci urychleného opálení v jednom kroku. Sorbet obsahuje přírodní složky jako kakaové máslo, aloe vera a vitamín E, které intenzivně vyživují pokožku a chrání ji před vysoušením. Jeho lehká textura se rychle vstřebává a zanechává pokožku jemnou a hladkou bez pocitu zatížení. Bílá barva sorbetu, obohacená o jemný bílý shimmer, připomíná vnitřek skořápky a zanechává pokožku lesklou a vyživenou. Má příjemnou kokosovou vůni, která přispívá k letní atmosféře.

Hlavní aktivní složkou pro urychlené opálení je inovativní BRONZ'ALG®. Jedná se o patentovanou kombinaci hnědé řasy Bifurcaria bifurcata s aminokyselinou acetyl-tyrosin.

Tato sloučenina působí synergicky na stimulaci syntézy melaninu a zároveň poskytuje přirozenou antioxidační podporu proti UV záření (nenahrazuje specializované produkty pro UVA a UVB ochranu). Má prodloužený účinek stimulace zrychleného opalování, protože působí i po pobytu na slunci.

Želé textura a obláček osvěžující mlhy

Inovativní BRONZ'ALG® se také nachází v želé SUPER Coco pro urychlené opálení . Zcela nemastné gelové složení také podporuje rovnoměrné opálení pokožky těla. Je obohacený o aloe vera a glycerin, takže hydratuje a vyživuje bez pocitu mastnoty nebo tíže. SUPER Coco želé má při aplikaci lehkou, nelepivou texturu a modrou barvu připomínající mořské vlny. Má také krémovou kokosovou vůni, kterou si zamilují všichni milovníci léta.

Osvěžující mlha SUPER Coco na obličej i tělo bude v letní pletené tašce opravdovým hitem a nepostradatelnou především proto, že poskytuje okamžité osvěžení a hydrataci. Rozprašovací pumpička poskytuje příjemný jemný obláček pro osvěžení během horkých letních dnů. Obsahuje panthenol pro stimulaci obnovy a glycerin pro dodatečnou hydrataci a složení je bez alkoholu. Dá se používat od dospívání.

Nová kolekce SUPER Coco od Olivalu je pokračováním kultovní kolekce SUPER Carrot a je perfektní volbou pro každého, kdo hledá a preferuje lehčí textury a hydratační péči s nádhernou kokosovou vůní.

VÝROBKY NEOBSAHUJÍ UV OCHRANU. Před delším pobytem na slunci se doporučuje natřít se ochranným mlékem nebo olejem. Nevystavujte se slunci mezi 11. a 17. hodinou. Je určen pro lidi, kteří již mají základy a nejsou na slunce citliví. Ne pro děti a lidi se světlou pletí. Vyhněte se nadměrnému slunění, i když používáte opalovací krém. Nadměrné opalování vážně ohrožuje zdraví.

 

 

Číst článek
Víte, jak správně vyčistit pleť?
Víte, jak správně vyčistit pleť?

O tom, že naprostým základem zdravé pleti je její správné odlíčení a čistění, jste jistě již slyšeli. Pokud vaši pleť nebudete čistit správně, je úplně jedno, jaký krém použijete a kolik séra na pleť navrstvíte. Pokud vaše pokožka nebude dokonale čistá, vyhazujete peníze z okna. Způsob mytí pleti je zásadní pro její zdraví a bezchybný vzhled.

Jak tedy pleť ošetřovat šetrně, bez použití drastických vysušujících přípravků a vatových tamponků? Dvojí čistění pleti, tzv. Double cleansing.

Double cleansing

Double cleansing má základy v Japonsku, japonské gejši používaly k odstranění bílého make-upu čisticí oleje a následovně pěnivý čisticí produkt. Jejich deseti kroková péče o pleť k dokonalé kráse se jim osvědčila, při double cleansingu tomu není jinak.

Dvojité čištění je tak jednoduché, jak to zní. Zahrnuje důkladné umytí obličeje dvěma čisticími prostředky. Jediný háček je v tom, že čisticí prostředky musí být dvou různých typů, aby měly požadovaný účinek.

První čistící prostředek na olejové bázi je určen k odstranění make-upu tedy k odlíčení. Tím, že pleť nejprve odlíčíte, může druhý čisticí prostředek na gelové bázi skutečně proniknout do hloubky pokožky.

Dvojí čištění pleti zahrňte do své rutiny pouze večer. Koneckonců, toto je doba, kdy je kůže pravděpodobně pokryta make-upem, SPF a jiným znečištěním. Na ranní čištění použijte jemné čistící nepěnivé produkty, záleží na aktuálním stavu pokožky a také na tom, jaké produkty jste aplikovali předchozí večer.

Čisticí prostředky vybírejte vždy podle typu vaší pleti. Existuje však několik obecných pravidel, kterých se musíte držet. Myslete na to, že naším nejdůležitějším cílem zdravé pleti je její zdravá kožní bariéra, proto vybírejte produkty, které ji nenarušují. Vyhněte se čisticím prostředkům obsahujícím sulfáty a potenciálně dráždivé přísady, jako je vůně a alkohol.

Abyste dosáhli, co nejlepších výsledku, vyberte si frekvenci, která vyhovuje vašemu životnímu stylu, a snažte se ji každý den dodržovat.

Krásná pleť se nestane přes noc, pravidelnost se v péči o pleť vyplatí dvojnásob.

Číst článek
5 snadných kroků pro zdravou a krásnou pleť
5 snadných kroků pro zdravou a krásnou pleť

Zdravá a krásná pleť není samozřejmostí. Zdravá pleť je cesta, která vyžaduje disciplínu a pravidelnost. Zdravá pleť se projevuje přirozeným jasem a leskem. Bohužel příčiny jako nedostatek spánku, stres, věk a dokonce i to, co jíte, mohou vaši pleť připravit o zářivost. Dobrou zprávou je, že pleť která vypadá mdle a unaveně, může díky naším typům zářit a být krásná.

1. Zlaté pravidlo

Ujistěte se, že jste vždy (a tím myslíme opravdu vždy) odstranili make-up, než dorazíte do postele. Nejlépe uděláte, pokud se odlíčíte hned při příchodu domů z práce. Naše pokožka potřebuje přes noc dýchat, proto je potřeba ji v ideálním případě nejdříve odlíčit a poté vyčistit. Ranní čistění pleti je stejně důležité jako večerní, očistěte pokožku od zbytku kosmetických produktů a nečistot. Důkladné ranní čistění vaši pleť příjemně osvěží a nastartuje na celý den.

2. Rovnováha

Poškozená kožní bariéra může za většinu kožních problémů, dochází při ní k narušení rovnováhy pokožky. Kůže vysychá, vypadá unaveně, reaguje začervenáním suchostí, pnutím, svěděním, horkostí nebo šupinatěním. Narušená kožní bariéra často způsobuje akné a pupínky. Vyvážený kožní mikrobiom je nezbytný pro udržení zdravé pokožky. Mikroskopické bakterie udržují vaši pleť hydratovanou a pružnou, bojují proti volným radikálům, odvracejí vnější pachatele a dokonce chrání před škodlivými UV paprsky. Kožní mikrobiom nejlépe udržíte pod kontrolou tím, že se vyhnete drsným mýdlům a peelingům, agresivním vysušujícím složkám, které narušují pleť a omezíte exfoliaci.

3. Každodenní ochrana před sluncem

Jedním z nejdůležitějších způsobů, jak pečovat o svou pokožku, je chránit ji před sluncem. Celoživotní vystavování se slunci, může způsobit vrásky, stařecké skvrny a další kožní problémy – a také zvyšuje riziko rakoviny kůže. UVA – A jako „age“ záření je hlavní příčinou předčasného stárnutí pleti. Vyskytuje se v průběhu celého roku – dokonce i když je zataženo. UVB – B jako „bunrs“ (spálení) je odpovědné za opálení, ale také za nenávratné poškození naší DNA. Každodenní kvalitní SPF  Sun Protection Factor ve formě krému, je nejlepší a nejlevnější anti age produkt, který svoji pleti můžete dopřát.

4. Hydratace

Hydratace pokožky je jednou z nejrychlejších cest k zářivé pleti. Všechny typy pokožky potřebují hydrataci. Ano, i mastná pleť a problematická pleť. Zaměřte se na látky, které k sobě poutají vodu v pokožce jako je např. kyselina hyaluronová, glycerin, peptidy, panthenol nebo kyselina mléčná. Pokožka má funkci bariéry, která brání ztrátě vody z těla, proto je důležité se o ni náležitě starat nejen pomocí kosmetiky, ale především dobrou hydratací těla jako celku.

 

5. Správná diagnostika pleti

Víte jaký máte typ pleti? Jaké složky vám dělají dobře a jakým byste se měla obloukem vyhýbat? Správně zvolný produkt je půl úspěchu. Velmi důležitou roli hraje aktuální stav pokožky, produkty proto volte podle typu pleti, tak aby řešily aktuální stav pleti. Konzultace a poradenství s vyškoleným personálem, který vám doporučí produkty přímo pro vás vnímejte jako benefit, který vám dá jistotu, že pro sebe a svoji pleť děláte to nejlepší, proto pokud si nevíte rady požádejte o pomoc.

Těchto několik jednoduchých kroků vaši pleť udrží dlouhodobě v kondici, důležitá je pravidelnost a také na váš životní styl, proto nezapomínejte na pravidelný spánek, dostatek hydratace a odpočinku.

Číst článek
Co jste možná nevěděli o SPF?
Co jste možná nevěděli o SPF?

Kolem opalovacích krémů existují běžné mýty a mylné představy, kterých by si lidé měli být vědomi, než se rozhodnout aplikovat krém s SPF faktorem. Pochopení pravdy o opalovacích krémech může lidem pomoci správně používat opalovací krém.

Seznamte se s nejčastějšími fakty o mýty o opalovacích krémech a opalování.

UVA/UVB kdo se v tom má vyznat?

UVA a UVB záření. Obě formy ultrafialového (UV) světla, mohou ovlivnit naší pokožku a nenávratně ji poškodit. UVA světlo má delší vlnu, která proniká do nejtlustší vrstvy kůže, tzv. dermis. Nechráněné vystavení UVA paprskům může vést ke stárnutí pokožky, vráskám a potlačení imunitního systému. Zatímco UVB paprsky mají kratší vlnu a jsou nejvíce zodpovědné za spálení vrchní vrstvy kůže. Pokud vaše pokožka změní barvu, dochází k poškození sluncem. UVB paprsky mohou hrát klíčovou roli při rozvoji rakoviny kůže.

Opalovací krém SPF 50 bude blokovat přibližně 98% UVB paprsků, SPF 30 blokuje 95% a SPF 15 bude blokovat 93%, samozřejmě za předpokladu, že bude použit správně. To znamená ve správném množství na všechny části našeho těla, včetně rtů, uší, očních víček a dekoltu.  Žádné SPF vás nebude chránit na 100%, dokonce ani to, na kterém to je napsáno. Jediná 100% účinná ochrana před sluncem je vaše oblečení, klobouk a brýle s UV filtrem.

Používáním produktů s aktivními látkami mezi které patří vitamin C, retinol, ale i produkty s kyselinami či  peelingy, vaše pleť může být více fotosenzitivní a náchylnější k poškození UV zářením. Jejich používání může mít za následek hyperpigmentaci, změny na kůži či popáleniny. Bez každodenního používání SPF můžete vážným způsobem poškodit svoji pleť.

Chemické nebo minerální?

Na výběr máte mezi opalovacími chemickými a minerálními filtry. Minerální filtry obsahují buď oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý, nepronikají do pokožky, vytvoří vrstvu, která sluneční paprsky odráží. Přípravky s minerálním ochranou jsou vhodnější pro citlivou pleť,  většina minerálních receptur neproniká hluboko do pórů a nedráždí pokožku. Minerální SPF pracuje v okamžiku, kdy ho nanesete, ideálně ho nanášejte těsně před odchodem z domu. U chemického je doporučeno 20min počkat, než půjdete ven.

Chemické filtry pohlcují UV paprsky různých vlnových délek a přeměňují UV záření na teplo aniž by pronikalo hlouběji do kůže. Přípravek s chemickou ochranou se lépe roztírá a jeho aplikace je příjemnější.  Vždy vybírejte podle typu vaší kůže. Nelze říct, který ze zmíněných filtrů je lepší nebo který je horší.  Ideální produkt s SPF je ten, který nosíte skutečně každý den. Hledejte širokospektrální ochranu. Opalovací krémy označené jako „širokospektrální“ obsahují složky, které vás chrání před UVA i UVB paprsky.

Sluneční paprsky pronikají i přes okna Vaší domácnosti, okna Vaší kanceláře, ale i okna Vašeho auta. Někteří lidé také věří, že opalovací krém není nutný v zatažených dnech, protože slunce není tak silné jako obvykle. Pravdou je, že kdykoli je tělo vystaveno světlu ze slunce, je vystaveno UV záření, i když je zataženo.

Nezapomínejte na množství a správné nanesení produktu – abychom dosáhl co nejlepší ochrany opalovacího krému musíte ho použít  v dostatečně silné vrstvě. Doporučené množství je 2 mg / cm na druhou, což zhruba odpovídá lžičce na obličeji a krk.  Krém nanášejte před zrcadlem, aby jste měli jistotu, že jste opravu nanesla krém správně.

Nezapomínejte na opakované nanášení v průběhu dne. Mnoho lidí si myslí, že opalovací krém vydrží celý den. Ve skutečnosti se opalovací krém na světle rozkládá a během krátké doby ztrácí svou účinnost. Dnešní trh nabízí již několik kosmeticky elegantních produktů jako jsou minerální pudry, či spreje s ochranným faktorem, které v průběhu dne můžete použít opakovaně a neponičí to váš make-up. Aplikujte každé čtyři hodiny, a znovu použít po plavání, i když je odolný vůči vodě.

Každý rok si kupte nový opalovací krém. Účinné látky na opalovací krém se mohou časem zhoršovat a produkt může ztratit svou účinnost, proto se doporučuje dodržovat datum exspirace.  Stejně tak nesprávné skladování produktů může snížit kvalitu ochrany produktu, proto ho nevystavujte přímému slunečnímu záření a uchovávejte ho v chladu.

Na obličej nepatří opalovací krémy na tělo, opalovací krémy na obličej jsou formulovány speciálně tak, aby neucpaly póry, nezpůsobovaly akné a fungovali s dalšími přípravky ve vaší péči jako je make up, báze a hydratační krém.

SPF v make-upu se nepočítá! Spoléhat se na SPF pouze v make – upu není rozumné, i přesto, že může sluneční filtry obsahovat, nanesené množství by zdaleka nestačio. Hydratační krémy s SPF poskytují menší ochranu, než když aplikujete hydratační krém a poté opalovací krém s SPF 30 a vyšší. Nebojte se re- aplikace ochranného faktoru přes make-up –  to, že Vaše pleť nebude moc dýchat je nesmysl, dýcháme plícemi, ne pletí.

Jednotlivé opalovací krémy se mohou lišit, jak ve složení tak texturou, pro maximální ochranu čtěte etikety a řiďte se pokyny na obalu. Správné používání opalovacího krému může pomoci chránit před poškozením kůže a spálením. Bezpečné opalování jednoznačně neexistuje, Ochranný krém je Váš poslední krok Vaší každodenní péče bez ohledu na počasí 365 dní v roce.

Číst článek
Nejlepší produkt pro vaši pleť?
Nejlepší produkt pro vaši pleť?

Pokud se zeptáte dermatologa, co nejlepší pro svoji pleť můžete udělat, odpověď bude jasná a krátká. Jednoznačně používat SPF,  každodenní ochrana kůže před sluncem.  Ano⁠, dokonce i v zimě, v zatažené dny, deštivé dny, částečně slunečné dny… co si jen vzpomenete. Obecně platí: Pokud je den, vaše pokožka by měla být pokryta SPF, tečka.

Proč je důležité používat SPF?

SPF  – Sun Protection factor je číslo, které v opalovací kosmetice udává stupeň ochrany před UVB zářením. Číslo SPF vám říká, jak dlouho by slunečnímu UV záření trvalo, než by vaše pokožka zčervenala (opálení pokožky je obranná reakce vašeho organismu, proto reaguje změnou pigmentu),  když byste produkt používali v porovnání s dobou bez opalovacího krému.  V Ideálním případě noste vždy SPF 30 nebo 50. Nižší ochrana vám nebude poskytovat dostatečnou ochranu, pamatujte, že žádný opalovací krém vás neochrání na 100%. V letních měsících klobouk, brýle a minimální doba strávená na přímém slunci bude to nejlepší, co pro svoje zdraví uděláte.

Slunce nevyzařuje pouze jeden druh světla, sluneční světlo k nám zde na Zemi posílá celé spektrum slunečního záření. Mezi nejznámější patří UVA a UVB.

UVA – A jako „age“ záření představuje 95 % ultrafialového záření, které dopadá na zemský povrch. UVA paprsky, mohou ovlivnit buňky hlouběji v kůži než UVB. Prokazatelně poškozují naše DNA, způsobují předčasné stárnutí pleti, vrásky a pigmentace. Pronikají i přes okna a také se primárně používá v soláriích, které jsou např. v Austrálii zakázané.

UV – B záření představuje pouhých 5% UV paprsků ze slunce, ale má velmi vysokou nebezpečnou energii. Je to typ záření, který proniká pouze do vnějších vrstev kůže, způsobuje spálení pokožky a může také zvýšit riziko vzniku rakoviny kůže.

Při výběru opalovacího krému, si ověřte, zda chrání před oběma typy záření. Hledejte označení „broad-spectrum“, které udává ochranu před UVA i UVB.

SPF funguje tak, že buď blokuje sluneční paprsky neprůhledným povlakem na kůži (fyzické opalovací krémy), nebo vyvolává chemickou reakci, při níž jsou UV paprsky absorbovány a přeměněny na jiný typ energie (chemické opalovací krémy). Výběr necháme na vás, pamatujte, že nejlepší opalovací krém, je ten, který skutečně použijete a nosíte ho denně.

Kolik SPF vás dostatečně ochrání?

Nešetřete! Jediný produkt, s kterým byste měli zacházet opravu velkoryse je sluneční ochrana, jelikož při nedostatečném množství nebude plnit svou ochranou funkci.

SPF v make-upu není dostatečná ochrana, proto na něj prosím nespoléhejte. Ideální množství je 2 mg / cm na druhou, což zhruba odpovídá lžičce na obličej, krk a dekolt.  Krém nanášejte před zrcadlem, abyste měli jistotu, že jste ho opravdu nanesla správně.

Kromě nanášení doporučeného množství je důležité, abychom kůži ošetřovali SPF dostatečně často, pokud jste vystaveni přímému slunci, aplikujte krém co 2 hodiny. Opalovací krém by se měl aplikovat každé ráno před nanesením make – upu po hydratačním krému.

Sečteno a podtrženo, jak UVA a UVB mohou nenávratně poškodit vaši kůži. Používáním opalovacího krému je opravdu to nejlepší a nejdůležitější, co pro svoji pokožku můžete udělat. Krém s SPF je nejlevnější a nejúčinější anti – age produkt, který zásadním způsobem ovlivní to, jak bude Vaše pleť v budoucnu vypadat.

 
Číst článek
Hydratace je klíčová
Hydratace je klíčová

Postupem věku naše pokožka stárne, je méně schopná udržet si vlhkost a ztráta vlhkosti související s věkem může časem způsobit větší suchost, vrásky a nejednotný tón, ale i akné a pupínky. Dehydrovaná pleť stárne rychleji, zaměřit se na intenzivní zásobu hydratace by proto mělo být v rámci starostlivosti o naši pleť důležitou součástí. Najít k tomu správný produkt může být ale složitější, než se zdá.

Není hydratace jako hydratace

Skutečná hydratace pokožky, souvisí s látkami poutající vodu v pokožce, ne s kosmetikou bohatou na vodu. Rozlišujeme 4 hlavní typy hydratačních látek a to humektanty, tzv. zvlhčovače, emolienty, které zapříčiní promaštění a výživu pokožky a okluzanty, které uzamykají hydrataci a brání transepidermální ztrátě vody, což je proces, při kterém se odpařuje voda z pokožky.

Některé produkty, jako většina hydratačních krémů, obvykle obsahují kombinaci hydratačních složek péče o pleť, ale to není vždy samozřejmostí. Například hydratační séra často obsahují pouze hydratační přísady a vyžadují další produkty, aby uzavřely vodu, kterou poskytují, do vaší pokožky. Proto je důležité po séru, vždy použít krém, olej nebo obojí.

Správná kombinace hydratačních a zvlhčujících složek pro vaši pleť bude záviset na typu vaší pleti. Pokožka, která má tendenci být suchá, bude pravděpodobně potřebovat jak hydratační, tak zvlhčující přísady, zatímco u mastné pleti mohou více okluzivní zvlhčující přísady způsobit pupínky.

Jak je to s oleji?

Pleťové oleje mají na pleť blahodárné účinky, bez ohledu na to, jaký typ pleti máte (ano dokonce i pro mastnou pleť), zásadní je správné použití.  Oleje sice pomáhají hydrataci uzamknout v pleti, ale samy o sobě nehydratují – to dokáže pouze voda. Oleje plní funkci ochrany, podporují přirozenou lipidovou bariéru pokožky a předchází tak ztrátě hydratace. V péči o pleť by proto ideálně měly být zastoupeny obě složky. Voda i olej. V praxi to znamená použít hydratační sérum, olej a na konec krém, jenom tak dostanete z oleje maximum.

Jak již bylo řečeno, přečtěte si ingredience, na etiketách produktů hledejte kyselinu hyaluronovou, glycerin, ureu, aminokyseliny, peptidy, aloe vera, panthenol, kolagen, rostlinné oleje a maximalizujete svou cestu k hydratované pleti. V případě produktů s hydratačními složkami se nebojte kombinovat a vrstvit, hydratace není nikdy dost.

Bez vody se lidský organismus neobejde, jeho vliv na organismu hraje zásadní roli, připomínáme důležitost pitného režimu. Správná kosmetická péče jde v ruku v ruce s vaším životním stylem, jíst, spát a meditovat proto nyní dostává úplně nový rozměr.

Číst článek
AHA, BHA, PHA aneb velký přehled kyselin v kosmetice
AHA, BHA, PHA aneb velký přehled kyselin v kosmetice

Je pravděpodobné, že pokud se zajímáte o kosmetiku, slyšeli jste o alfa-hydroxykyselinách (AHA) a beta-hydroxykyselinách (BHA). Existuje však i jiná, méně známá třída kyselin pro péči o pleť, která si zasluhuje stejnou pozornost a to polyhydroxy kyseliny PHA.

PHA jsou ideální pro ty, kteří mají citlivou pokožku, jsou považováni za méně dráždivé než jejich protějšky BHA  a AHA .  Každá z nich pracuje trochu jinak a poskytuje řadu omlazujících a rozjasňujících výhod, včetně odbourávání bakterií a zrychlení omlazení kožních buněk. Jedno mají ale společné. Při použití na pleti působí jako peeling.

Neexistuje lepší a horší forma kyseliny, nejdůležitější je vybrat tu správnou. Můžete je používat každou zvlášť, můžete je vrstvit, můžete si koupit koktejl, který bude obsahovat více druhů, a tím bude řešit více problémů najednou. Pokud začnete experimentovat s kyselinami, dobře si přečtěte, jak správně produkt používat a hlavně, jak často. Může se stát, že při nesprávném použití mohou napáchat více škody než užitku. Můžete používat různé koncentrace, kyseliny můžete kombinovat mezi sebou, můžete kombinovat kyseliny a další aktivní látky, přesný návod vám bohužel nikdo nedá, vždy se orientujte podle toho, co snese vaše pleť, dle toho co aktuálně vidíte reálně v zrcadle.

Rozdělení kyselin:

Alfa-hydroxykyseliny ( AHA) – působí pouze na povrchu kůže,  AHA kyseliny jsou často označovány jako ovocné kyseliny.

Kyselina glykolová (glycolic acid) – je nejrozšířenější AHA kyselina vůbec. Získává se z cukrové třtiny, má rychlé výsledky, zároveň hrozí riziko většího podráždění.

Kyselina mléčná (lactic acid) – získává se z mléka a na rozdíl od ostatních kyselin, které působí taktéž exfoliačně, obsahuje i hydratační složku.

Kyselina mandlová (mandelic acid) – má největší molekulu ze všech AHA kyselin. Kůží díky tomu prochází pomaleji než ostatní kyseliny a pleť tolik nedráždí.

Kyselina vinná – (tartaric acid) – kyselina vinná se vyskytuje v mnoha rostlinách a druzích ovoce.

kyselina jablečná – (malic acid)  – patří mezi jemné kyseliny. Působí protibakteriálně.

Beta-hydroxykyseliny (BHA) – kyselina salicová – nejběžnější BHA, všichni, kteří bojují s akné ji velmi dobře znají. Poradí si s ucpanými póry a komedony, tím, že rozpouští kožní maz.

PHA kyseliny  – glukonová kyselina a kyselina laktobionová.

Existují i další kyseliny, například kyselina citronová (citric acid), kyselina kojová (kojic acid), kyselina azelaová (azelaic acid).

Při použití kyselin buďte opatrní, častým použitím dochází k oslabení obranyschopnosti kůže, narušují její kožní bariéru, mohou ji oslabovat a ztenčovat.

Používejte kyseliny postupně, aby si kůže zvykla. Velkou opatrnost doporučuji lidem s citlivou pletí, po použití kyselin zařaďte kvalitní hydratační krém, nebo tzv. Cica krémy, které obnovují kožní bariéru.

Pokud přesně nerozumíte složení, poraďte se se svým pleťovým terapeutem, protože nesprávné použití kyselin může být na škodu.  Svoji pleť zbytečně přesušíte, nebo si ji dokonce spálíte. Rizikem, které sebou používání kyselin nese je velké v tom, že ne každá kyselina může být vhodná pro vaši pleť.

V případě, že jste kyseliny zařadili do své péče, nebo nad nimi uvažujete, nikdy nezapomeňte na ochranný faktor, který je nutnou součástí vaší péče a jdou společně ruka v ruce.

Číst článek
Ranní a večerní starostlivost o pleť
Ranní a večerní starostlivost o pleť

Pokud hledáte návod na nejlepší rutinu v péči o pleť, nenajdete ho. Neexistuje nic takového jako jediná „správná“ rutina péče o pleť, každý z nás má jinou pleť a jiné potřeby. Rozhodně ale existuje optimální způsob aplikace vašich produktů.

Pokud se Vám, zdá, že Vaše kosmetické produkty neplní, co slibují, důvodem může být jejich nesprávné použití. Pokud se naučíte produkty používat ve správném pořadí ve správnou dobu, nebudete již utrácet peníze za další a další produkty. Pořadí, ve kterém aplikujte péči o pleť, znamená pro Vaši pleť skutečný a významný rozdíl.

  1. Odličovač

Tento krok se provádí pouze večer.

Odstranění veškerého make-upu z pleti by mělo být vždy vaším prvním krokem na konci dne. Na výběr máte z několika možností od oleje, balzámu, mléka, po micelární vodu. Důležité je, aby přípravky byli účinné, vhodně zvolené a co nejšetrnější.

  1. Čistič

Tento krok se provádí večer a ráno.

Někteří lidé trvají na tom, že opláchnutí obličeje vodou stačí. Ani ty nejlepší produkty nebudou fungovat, pokud jsou na kůži nečistoty nebo olej z předešlé noci. Ranní čistění dá prostor následujícím produktům vstřebávat se bez nečistot  v maximálním množství, proto je ranní čistění stejně důležité jako večerní. Večer použijte vhodně zvolený čistič jako druhý krok Vašeho čistění, zbaví Vás odumřelé kůže a Vaši pleť vyčistí do hloubky. Vybírejte podle typu Vaší pokožky.

  1. Toner

Tento krok se provádí večer a ráno.

Tonery pomůžou Vaší pleti dále absorbovat aktivní složky, mohou vaši pleť hydratovat, exfoliovat, dokáží odstranit přebytek kožního mazu u mastné a problematické pleti nebo vyrovnávat PH pokožky. V tomto kroku již můžete pleti dopřát aktivní látky jako kyseliny nebo antioxidanty, opět vybírejte podle typu Vaší pleti nebo podle toho co byste ráda na své pleti vylepšila. Hydratační tonery používejte přímo na pokožku bez tamponu, exfoliační naopak vždy s tamponem, abyste měla jistotu, že se toner dostal opravdu všude.

  1. Sérum

Tento krok se provádí večer a ráno.

Séra jsou formulována s aktivními látkami s menší molekulovou hmotností, takže pronikají do hlubších vrstev pokožky, silná směs ingrediencí prospěšných pro pleť je důvodem, proč byste si měla na výběru nechat záležet. Pro maximální účinek je vhodné používat jiné sérum ráno a jiné sérum večer, jelikož mohou obsahovat jiné aktivní látky a vy tak znásobíte výsledek. Nekombinujte více aktivních látek v jedné rutině. Všeho moc škodí v péči o pleť platí dvojnásob.

  1. Retinol

Pouze večer.

Král kosmetického světa Retinol – Derivát vitamínu A,  zvyšuje produkci kolagenu a zvyšuje rychlost buněčného obratu. Retinol je jediná ověřená složka, která má za sebou studie a skutečně funguje proti stárnutí. Samozřejmě za předpokladu dodržení určitých pravidel jako je každodenní aplikace SPF. Retinol redukuje jemné linky, zmenšuje velikost pórů, zvyšuje produkci kolagenu a elastinu, odstraňuje odumřelou kůži, snižuje produkci mazu, uvolňuje póry a vyrovnává tón pleti.

Retinol má i svoji temnou stránku, pokud jste začátečník, měli byste při přidávání do svých rutin postupovat opatrně, jedině tak se vyhnete nepříjemným účinkům jako je suchost, olupování či podráždění. Pokud byste retinolové produkty ráda používala, vždy začínejte s nižší koncentrací a postupně navyšujte. Vaše pleť si musí zvyknout, výsledky používání retinolu uvidíte za delší čas, proto se vyplatí nespěchat a na výsledky si počkat.

  1. Hydratační krém

Tento krok se provádí večer a ráno.

Není krém jako krém. Při výběru je důležitý typ vaší pleti, ale také to co od krému čekáte. Některý dokáže pokožku hydratovat a zvlhčovat, některý dokáže uzavřít hydrataci v pleti a vrstvy produktů pod nimi, některý dokáže obojí. Měli byste používat zvlhčovače se zvlhčujícími látkami, jako je glycerin a kyselina hyaluronová, které nasávají vodu a takové, které zároveň brání odpařováním vody z pokožky. 

  1. Olej

Tento krok se provádí večer a ráno.

Informace o správném použití olejů se různí a častokrát jejich používání vzdáte dřív, jenom proto, že nevíte, v jakém kroku Vaší rutiny pro vás udělají nejlepší službu. Pleťový olej je váš tělesný strážce, který utěsní všechny produkty hluboko do pokožky. Většina olejů nahrazuje pleťové krémy, aplikují se po séru před SPF. Pokud máte sušší pleť můžete použít pár kapek do svého oblíbeného krému. Vždy postupujte od produktů na vodní bázi, ty by měli být nejblíže pokožce k produktům s oleji, které budou vaši pleť ochraňovat a dokonale uzamknout hydrataci.

  1. Opalovací krém

Tento krok se provádí pouze ráno.

Na čem se dermatologové jednomyslně shodují, je, že byste měli nosit opalovací krém opravdu každý den, abyste zabránili poškození UV zářením. Je to nejlepší nástroj pro prevenci příznaků stárnutí – jmenovitě hyperpigmentace, jemných linek a vrásek. Opalovací krém by měl jít po péči o pleť a před make-upem. Pojem jako opalovací krém by měl dávno vymizet z našeho slovníku, ochranný krém je ten správný výraz pro produkt s SPF. Váš krém s SPF je skutečně nejdůležitějším produktem na vaší koupelnové poličce.

Huráá, máme hotovo. Další kosmetické produkty jako oční krém, exfoilanty, masky jsou doplňková péče a necháme na Vás, zda budete minimalista nebo svoji kosmetickou sbírku produktů doplníte o další přípravky. Důležité je produkty do začleňovat postupně.

Číst článek
Nebezpečí v kosmetice
Nebezpečí v kosmetice

Koupila jste si nový produkt, který slibuje přeměnu pleti přes noc, čekáte na zázrak a výsledky nevidíte ani po měsíce ani po půl roce? Proč teda Vaše pleť není dokonalá, a naopak reaguje podrážděním, v horším případě trpí dermatitidou nebo akné?

Citlivá pleť se stala běžnou součástí našeho života. Příznaky citlivé pleti popisuje 80 % všech žen. Výskyt vnímané citlivosti pokožky během několika let stabilně roste. Pokud je Vaše pleť po odlíčení začervenalá, suchá, tak je pravděpodobné, že její ochranná funkce je narušena. Příčinou může být časté střídání produktů, nevhodná kombinace produktů. Vrstvení několika sér, krému a masek na pleť může udělat více škody než užitku. Častým střídáním produktů ubližujete své kůži. Ironii, je že, řadu věcí, které pro svou pleť děláme, abychom o ni pečovali, ji ve skutečnosti ničí

Neviditelné poškození pleti, které se projevuje citlivou pokožkou je spojenou se sníženou ochranou pleti. To je potíž, k níž dochází, když se vrchní vrstva pokožky není schopna chránit hlubší vrstvy před vnějším světem a do pokožky se tak dostane to, co nemá a vyvolá reakci.

Časté střídání produktů, příliš exfoliace, nedostatek hydratace, nevhodně zvolené produkty, vysoké koncentrace retinolu či aktivních látek a mnohé další mohou být příčinou Vašich problémů s pletí. Udržení zdravého pláště naší pleti je klíčové. V případě, že pociťujte některé zmíněné projevy, zařaďte kosmetickou zpátečku, držte se jednoduché pleťové rutiny, dopřejte si regeneraci, hydrataci, zklidnění a výživu. Do své pleťové rutiny zařaďte ceramidy, panthenol, aloe, kyselinu hyaluronovou, skvalán, glycerin a podpořte tak uzdravení vaší pleti.

Držte se důsledné rutiny, protože jen tak zaznamenáte výsledky. Častokrát nevidíte výsledky, jelikož nedáte produktům čas. Nepodléhejte kosmetickým trendům, jediné, co trpí je Vaše pleť. Není náhodou, že častější problémy s pletí mají ženy, nejspíš proto, že muži používají méně produktů než ženy.

Patch test neboli test citlivosti, provádějte vždy. Dokonce i u přírodní kosmetiky. Ano, i přírodní kosmetika může vyvolat alergickou reakci. Produkt si natřete jednoduše na vnitřní stranu předloktí a pak čekáte. Hodinu, dvě… Ideálně, když těch hodin vydržíte 24. Pokud se do té doby nevyskytne svědění, pálení, začervenání nebo jiná alergická reakce, s největší pravděpodobností máte vyhráno a můžete se směle pustit do používání.

Pokud s nevíte rady, s výběrem produktů napište nám. Velmi rádi Vám sestavíme rutinu na míru, doporučíme vhodné kombinace produktů pro váš typ pleti nebo pomůže produkty zacílit, tak abyste měli co nejlepší výsledky.

Pamatujte, že pleť máte jenom jednu.

Číst článek
Zdravá pokožka díky Skvalanu
Zdravá pokožka díky Skvalanu

Skvalan je pro svoje blahodárné účinky čím dál více součástí kosmetických produktů. Jeho účinky na pleť jsou potvrzeny klinickými studiemi a není pochyb o tom, že pleť je po jeho použití dokonale hydratovaná, zpevněná, pružná a zdravá.

Skvalan je často nazýván jako suchý olej, je vyráběn z olivového olej, cukrové třtiny nebo ze žraločích jater. Na rozdíl od jiných olejů ho snese i mastná pleť, je nepravděpodobné, že způsobí akné, zánět, pupínky nebo bude pro pleť problematickou složkou. Pro jeho hojivé účinky je často je doporučován právě i pro pleť citlivou nebo podrážděnou. Bude ale vhodný pro všechny typy pleti.

Skvalan je neuvěřitelně lehký olej, má podobnou molekulární strukturu jako lidská pokožka. Výjimečně dobře se vstřebává a toleruje, je ideální společník pro ty z vás, kteří ve své pleťové rutině používají aktivní látky jako jsou AHA, BHA a PHA kyseliny nebo retinol. Jeho hlavní funkcí je obnova kožní bariéry, dokáže zklidnit zánět a velmi dobře spolupracuje s většinou složek.

Jak často a jak ho používat?

Používat ho můžete každý den, jak v ranní tak ve večerní rutině. Pokud ho použijete v ranní péči, aplikujte ho ještě před SPF krémem. V ideálním případě můžete přidat kapku oleje do svého hydratačního krému, maximalizujete tak jeho hydratační a ochranné vlastnosti.

Mohu Skvalan kombinovat s jinými složkami v rutině?

Jednoznačně ano, vitamin C, niacinamid, kyseliny AHA,BHA,PHA, retinol, vše na co si jenom vzpomenete. Skvalan dokáže zklidnit začervenání, zmírnit zánět či podráždění. Dokáže opravit narušenou kožní bariéru, hojí a regeneruje.

V zimním sychravém období bude na pleti tvořit ochranný štít, pro své hydratační vlastnosti bude ideální pro majitelky suché zralé pokožky, ale i pro pleť problematickou jelikož je nekomedogenní a naopak může pomoci regulovat kožní maz u mastné pokožky.

Dvě až tři kapky Skvalanu dvakrát denně vaši pleť výrazně zjemní a hydratuje. Vaše vrásky budou jemnější, pleť lesklejší a zdravější. Skvalan je opravdovým skvostem v pleťové kosmetice, dopřejte si příjemný rituál a relaxaci s naším Omega Elixírem, kde je Skvalan hlavní ingerdiencí.

Číst článek
Nahoru
12 položek celkem